Weryfikacja: 2026-07-04

Logo Bloober team
Flaga Polska

Bloober team

Polska Firma

BLOOBER TEAM SPÓŁKA AKCYJNA

Media i Rozrywka

Werdykt: Czy Bloober team to polska firma?

Bloober team to polska firma|Kraj pochodzenia: Polska

Struktura właścicielska

Polskie studio gier notowane na GPW. Chiński Tencent posiada ~20% akcji (od 2021 r.), jednak nie sprawuje efektywnej kontroli. Free float wynosi ~57%, kontrola operacyjna w rękach polskiego założyciela Piotra Babieno (~14%).

O firmie

Studio deweloperskie specjalizujące się w grach z gatunku horror psychologiczny. Twórcy tytułów takich jak Layers of Fear, Observer, The Medium oraz remake'u Silent Hill 2.

Pochodzenie kapitału

Polska

Właściciel / Inwestor:

Akcjonariat rozproszony

W Polsce

Od 2008 roku

Adres Siedziby w Polsce

ul. Aleja Pokoju 18B, 31-564 Kraków

Dane Rejestrowe

NIP6762385817
KRS0000380757

Widzisz błąd lub masz więcej informacji?

Pomóż nam poprawić dane o tej firmie.

Najczęściej zadawane pytania o Bloober team

Bloober team — podsumowanie

Bloober team to polska firma. Firma posiada zarejestrowaną siedzibę w Polsce pod adresem ul. Aleja Pokoju 18B, 31-564 Kraków.

Studio deweloperskie specjalizujące się w grach z gatunku horror psychologiczny. Twórcy tytułów takich jak Layers of Fear, Observer, The Medium oraz remake'u Silent Hill 2.

Właścicielem firmy Bloober team jest Akcjonariat rozproszony. Polskie studio gier notowane na GPW. Chiński Tencent posiada ~20% akcji (od 2021 r.), jednak nie sprawuje efektywnej kontroli. Free float wynosi ~57%, kontrola operacyjna w rękach polskiego założyciela Piotra Babieno (~14%).

Bloober team działa na polskim rynku od 2008 roku, co oznacza ponad 17 lat obecności w Polsce.

Na stronie CzyPolskaFirma.pl firma Bloober team jest sklasyfikowana w kategorii Media i Rozrywka. Sprawdź inne firmy z tej kategorii, aby porównać ich pochodzenie kapitału.